Westfries-Archief
   
English language Nederlandse taal Deutsche Sprache Langue Française Vergroot
U bent hier » Laatste Nieuws
 
Schatkist
 
 
nieuws

2 februari
Andijker archieven 1811-1925 toegankelijk
 
17 januari
Notarieel archief 1926-1935 en collectie Handschriften
 
17 januari
Leesprobleem van de maand (januari 2012)
 
11 januari
Cursus oud-schrift 2012
 
10 januari
Kwaliteitsmonitor 2011, de conclusies
 
28 december
West-Friezen bij de notaris…(8)
 
nieuwsarchief
 
Er is één nieuwsbericht gevonden. rss
 
Aanwinst: Medenblicker Scharre-zoodtje

De gemeente Medemblik heeft een bijzonder boekwerkje geschonken aan het Westfries Archief. Het betreft een zeldzaam liedboekje uit 1650. Uitgegeven in Medemblik door de organist Hendrick Janszoon Prins.

De schenking is tot stand gekomen via bemiddeling van de stichting Vrienden van het Westfries Archief. Nadat historicus Peter Swart het boekje op het spoor was gekomen heeft de stichting contact opgenomen met de gemeente. Wethouder Zwagerman reageerde direct enthousiast. Het cultuurbeleid van Medemblik is gericht op het behouden van verhalen van en over Medemblik. Het verdient dus een plaats naast de historische archieven van Medemblik die door het Westfries Archief worden beheerd.

Lokale liedboekjes waren zeer populair in de zeventiende eeuw. Er zijn voorbeelden van bekend uit Amsterdam, Rotterdam, Haarlem,  Hoorn en tal van andere plaatsen. Voor meer informatie over het genre kunt u hier een artikel lezen van de heer Grijp.
 
Op de foto onder ziet u hoe wethouder Louw Jan Zwagerman van Medemblik het prachtige exemplaar van het Medenblicker Scharre-zoodtje overhandigt aan Roy Ho ten Soeng, voorzitter van de stichting Vrienden van het Westfries Archief.
 
bron: Westfries Archief
 
    Doorsturen     Printen  
 
Blauwe Berg 5c, 1625 NT Hoorn 0229 282500 info@westfriesarchief.nl plug-ins disclaimer sitemap